Poznaj możliwości dla swojej firmy – leasing maszyn

Poznaj możliwości dla swojej firmy –  leasing maszyn

 

Poszukując środków na zakup maszyn do swojej firmy, na pewno spotykamy się z dziesiątkami ofert kredytów bankowych. Nie zawsze proponowane warunki odpowiadają naszym oczekiwaniom, jednak z braku odpowiedniej wiedzy, decydujemy się na najlepszą opcję. Okazuje się, że obok kredytu możliwy jest również leasing maszyn, będący w większości przypadków korzystniejszym rozwiązaniem.

 

Leasing maszyn – dla kogo?

 

Leasing to nie tylko wsparcie przy zakupie samochodu. Również przy rozbudowie i rozwoju naszej firmy, który związany jest z inwestycją w nowe maszyny, należy wziąć go pod uwagę. Podstawowe pytanie, jakie z pewnością na początku zadaje sobie wielu przedsiębiorców to, czy leasing maszyn jest dla mnie? Czy mogę z niego skorzystać?

 

Najczęściej przedmiotami leasingowymi są maszyny i urządzenia przeznaczone do ogólnego zastosowania, produkty telekomunikacyjne, urządzenia IT, a także sprzęt biurowy. To jednak nie koniec listy maszyn i urządzeń, które mogą podlegać leasingowi.

 

Firmy budowlane mogą skorzystać z leasingu maszyn przy okazji zakupu maszyn budowlanych, jak np. koparki, warki czy spychacze. Również jest to dobre rozwiązanie dla agencji reklamowych i poligraficznych, które w leasing mogą wziąć maszyny do sitodruku czy też drukarki wielkoformatowe. W przemyśle drzewnym także może być to dobry sposób na wzbogacenie swojej firmy o nowe urządzenia np. frezarki, pilarki czy kołczarki. Okazuje się jednak, iż niemalże każda maszyna i urządzenie, niezależnie od branży bądź przeznaczenia, może być finansowane przez firmę leasingową. Teraz należy jednak odpowiedzieć na pytanie, czy warto i dlaczego.

 

Korzystniej w leasingu

 

Leasing maszyn to nie tylko możliwość finansowania wszystkich rodzajów urządzeń, ale również szereg innych korzyści z tym związanych:

 

  • Szybsze dopełnienie formalności.
  • Uproszczone procedury oraz łagodniejsze i mniejsze wymagania niż ma to miejsce przy kredycie bankowym.
  • Jasne i przejrzyste zasady.
  • Koszty usługi są niższe niż te dostępne na rynku bankowym, co związane jest z umowami grupowymi.

 

Decyzja należy do Ciebie!